Ugrás a tartalomra
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara

Bővül a Széchenyi Kártya Program, hitelhez jutnak a biztosításközvetítők

2025. március 26.
  1. elsőként a védelmi ipar számára, így a fegyvergyártással, a katonai jármű gyártásával foglalkozó vállalkozások is igénybe vehetik a támogatott hiteleket,
  2. áprilistól a lízingszabályzatot is módosítják úgy, hogy az új, tisztán elektromos autók számára bruttó 25 millió forintig kedvezményes, 4,5%-os kamatozású lízingfinanszírozást tesznek elérhetővé,
  3. a beruházási célú Széchenyi Beruházási Hitel és Agrár Széchenyi Beruházási Hitel zöld konstrukciója esetében új energetikai hitelcélokat vezetnek be, így napelemrendszerek telepítésére, geotermikus energia felhasználására, víztakarékosságra irányuló beruházások vagy akár olyan termelő eszközök beszerzése is finanszírozható, amelyekkel a vállalkozás energiamegtakarítást ér el,
  4. termőföld vásárlására kezdő vállalkozások is jogosultak lesznek a programban,
  5. a biztosításközvetítők számára is kiterjesztik a Széchenyi Kártya Programot a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségének (MBTSZ) kérésére, így a 6622-es TEÁOR számmal rendelkező, biztosítási ügynöki és brókeri tevékenységet folytató több mint húszezer cég számára is elérhetők lesznek a hitel- és garanciaprogramok.

 

Az NGM sajtóközleménye IDE kattintva érhető el.

További részletek ITT.

 

Kapcsolódó tartalmak

Tudjon meg többet.

GINOP PLUSZ Fórumokat szervez a Széchenyi Programiroda február 4-én, szerdán 10 órától Sárospatakon, a Bodrog Hotelben, február 5-én, csütörtökön 10 órától Cigándon, a Bodrogközi Vállalkozói Inkubátorházban és február 9-én, hétfőn Mezőkövesden, szintén 10 órától, a Polgármesteri Hivatal B épületében. A fórumokra várják az érdeklődőket.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2025-ben elindította a SecureBot kiberbiztonsági szolgáltatást, amely térítésmentesen segíti a kis- és középvállalkozásokat az informatikai kockázatok felismerésében és kezelésében. Ez azért fontos, mert, ha egy vállalkozás nem vizsgálja meg saját rendszereit, azt előbb‑utóbb külső támadók teszik meg - ők azonban nem a javítás érdekében teszik ezt.