A Borsod-Abaúj- Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a gazdasági kamarákról alkotott 1999. évi CXXI. tv. alapján 2023-ban mestervizsgára felkészítő önköltséges és támogatott képzéseket szervez.
Autószerelő mester,
Fodrász mester,
Női szabó mester,
Villanyszerelő mester
szakmákban.
A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődés és az egzisztenciális életpályamodell, karrier kialakításának lehetőségét, valamint a tanulóképzéshez és vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítását. Tanúsítsa a vállalkozás működtetéséhez szükséges szakmai, gazdasági, pénzügyi, vezetési, munkaügyi és jogi ismeretek megszerzését és készségszintű ismeretét. Teremtse meg a szakmai megbecsülés, anyagi, erkölcsi elismerés és bizalom garanciáját.
A mestervizsgára jelentkezés és vizsgára bocsátás feltételei:
Mestervizsgára annál a területi kamaránál lehet jelentkezni, amelynél a vizsgára jelentkező által képviselt vállalkozás (tulajdonosa, alkalmazottja) regisztrációra került, vagy a jelölt lakcímkártya szerint igazolt lakóhelye, tartózkodási helye van.
- szakmai képesítést igazoló közokirat vagy annak hiteles másolata,
- mestervizsga követelményben meghatározott szakirányú szakmai gyakorlattal (szakképesítésenként eltérő, de általában 3-8 év) rendelkezik, és azt 30 napnál nem régebbi munkáltatói igazolással, vagy a nyilvántartásba vételt tanúsító igazolással, vagy cégkivonattal igazolja.
A mestervizsga tartalmi részei:
Központi interaktív vizsga
Projektfeladat
Vizsgára bocsátás feltétele: portfólió, szakdolgozat készítése
A képzés óraszáma: 180 óra (110 óra szakmai elmélet és gyakorlat + 40 óra pedagógiai módszertani képzés + 30 óra Vállalkozásvezetési ismeretek)
Engedélyszám: E/2020/000408
Támogatott képzésben való részvétel feltételei:
Azon munkáltatók, vállalkozók, akik jelenleg iskolarendszerben szakképesítést szerző tanulók gyakorlati oktatását végzik, vagy vállalják, hogy a mesterképzésben résztvevő munkavállalójuk a gyakorlati oktatói tevékenységét a mestervizsga letételét követően haladéktalanul megkezdi, a képzési és vizsgadíjból 80 % állami támogatást igényelhetnek az GFA-KA-KIM-17/2022/TK/03 projekt keretén belül. A képzés és a vizsgadíj 420.000,- Ft. A mesterjelöltnek 84.000,- Ft önrészt kell fizetnie!
A támogatás a jelentkezés sorrendjében, csak a meghatározott keretszám kimerüléséig igényelhető.
A mesterképzéssel és vizsgával kapcsolatos további információkról, valamint a részvételi feltételekről ITT tájékozódhat.
Várjuk jelentkezését!