Ugrás a tartalomra
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara

Kobold Tamás emlékére

2022. október 05.

Az 1994 és 2002 közötti időszak – amíg Kobold Tamás városvezetőként szolgálta Miskolcot – egyszerre volt izgalmas és ugyanakkor kihívásokkal teli is. Pár évvel a rendszerváltoztatás után, egy jelentősen megváltozott gazdasági és politikai környezetben a város és a formálódó kamara együttműködése példaadó volt. Ehhez kellett az ő egyénisége, a gazdasági életben korábban szerzett tapasztalatai és a Miskolcért, szülővárosáért való közös tenni akarás hite is.

Polgármesterként azt vallotta, hogy erős gazdasági háttérrel lehet fejlődő települést, a polgárok számára élhető várost teremteni. Nyitottságának és tettrekészségének volt köszönhető, hogy – a kamara vezetésével összhangban – értette, elfogadta és fontos feladatának tartotta a helyi vállalkozások számára megfelelő terep és ebben megfelelő körülmények létrehozását.

Igazi, karakteres politikus volt, aki Miskolcot helyezte előtérbe, akár az országos pályaív rovására is. A KDNP-ben is tevékeny volt, erős hite másokra is jó hatással volt. Ez a HIT a város irányításában is jó példával szolgált minden munkatársának.

Kamaránkkal sok közös eseményen vett részt, ő is igényt tartott szerepvállalásunkra, közreműködésünkre a városi programokban. A korábbi nehézipari múlt maradványainak méltó megőrzésében, különösen a vasgyár területének és az ott tevékenykedő cégeknek a segítésében is együtt tudtunk gondolkodni, tenni.

Jó példa volt az együttműködésre az a számos külföldi út, amelyen együtt lehettünk, és közösen dolgoztunk Miskolcért, a helyi vállalkozások sikeréért. Ugyanígy a Miskolcra látogató külföldi delegációk közös fogadása, a velük való tárgyalások mind a gazdasági kapcsolataink erősítését és szélesítését is szolgálták.

Kobold Tamás nyolc évig vezette Miskolcot, előtte alpolgármestere is volt. Ez idő alatt minden tette azt a célt szolgálta, hogy ebben a városban jobb életet biztosítson polgárnak, vállalkozásnak egyaránt.

Kiváló ember és városvezető volt, akinek emlékét kegyelettel megőrizzük!

Kapcsolódó tartalmak

Tudjon meg többet.

Milyen változásokat hoz az új uniós csomagolási és csomagolási hulladék rendelet? Milyen kötelezettségekre és lehetőségekre érdemes felkészülniük a vállalkozásoknak? A BOKIK 2026. június 17-én 10 órától konzultációval egybekötött szakmai előadást szervez Sárospatakon "PPWR 2026 - Új korszak a csomagolásban" címmel. A helyszín a Hotel Bodrog**** Erzsébet terme.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) ötvenegyedik küldöttgyűlésén elfogadták a 2025-ös beszámolót 20,5 milliárd forintos árbevétellel, jóváhagyták a 2026-os költségvetési tervet. Kétharmados többséggel egy új kamarai etikai kódexről is döntöttek a küldöttek, ennek értelmében választott tisztségviselőknek egy magasabb etikai normának kell megfelelniük.