Ugrás a tartalomra
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara

KÖZLEMÉNY a kivitelezői felelősségbiztosítás adatszolgáltatásáról

2025. január 28.

A kötelező kivitelezői felelősségbiztosítást a 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet írta elő, valamennyi kivitelezői szerződés körében, harmadik félnek okozott kár megtérítésére.

A költséges, elhúzódó jogi procedúrák elkerülésére, az építőipari ágazat pozitívabb megítélése érdekében és a versenyegyenlőségi szempontokat alapul véve a szakmai szervezetek már évek óta kezdeményezték és szorgalmazták a kivitelezés minden szereplője részére kötelezően előírni a felelősségbiztosítást.

A felelősségbiztosítás az ágazat szereplőinek érdekeit is szolgálja az építések, tervezések környezetében lévő feleket érintő nem várt káresemények rendezésének megkönnyítésével. Az egységes nyilvántartás pedig a károsult érdekeit tartja szem előtt.

Az új szabályozás - nem utolsó sorban - védi a tisztességes piaci szereplőket.

 

Magyar Kereskedelmi és Iparkamara

Kapcsolódó tartalmak

Tudjon meg többet.

A Nemzeti Fejlesztési Központ március 25-i, szerdai miskolci rendezvényén a kis- és középvállalkozások első kézből kaphatnak információt a jelenleg elérhető és hamarosan megjelenő európai uniós támogatási lehetőségekről. A program középpontjában a GINOP Plusz és DIMOP Plusz forrásai állnak, amelyek a versenyképesség, az innováció és a digitális fejlődés támogatását szolgálják.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2026-ban is várja a mesterképzésre és mestervizsgára jelentkezőket! Ebben az évben kamaránk a következő szakmákban tervezi a támogatott mesterképzés és -vizsga indítását megfelelő létszámú jelentkezés esetén: Fodrász; Hegesztő; Kozmetikus; Szakács; Villanyszerelő. A részletekért keresse a BOKIK munkatársát.